Şule KARATEKEAile & Eğitim Danışmanı

Şule KARATEKE

Aile & Eğitim DanışmanıMerhaba,

Ben ŞULE KARATEKE,

Meslek hayatıma 2012 yılında mezun olduğum Türk Dili Edebiyatı öğretmeni olarak başladım. Çalışma hayatıma devam ederken öğrencilerimle ve onların duygusal süreçleriyle yakından ilgilendim. Öğretmen olmanın verdiği güdü ile başlayan bu ilgilenme süreci sonunda bu alanda derinleşmem gerektiğine karar verdim. Öğrencilerime hem doğru hem de hızlı bir yaklaşım belirleyebilmek adına önce Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı eğitimlerimi tamamladım. Aldığım her eğitimle alet çantamı zenginleştirirken, diğer taraftan yeterli gelmediğini görerek Sosyoloji Bölümü’nü okumaya başladım. 3 yılda aşkla tamamladığım eğitim sürecinin ardından, Aile Danışmanlığı eğitimini alarak önce kendime, çevreme ve öğrencilerimin hem kendi hem de aile hayatlarına da olumlu katkılarda bulunmaya gayret ettim. Bir süre Edebiyat Öğretmenliği’ne devam ettikten sonra, tek bir mesleğe odaklanmam gerektiğine karar verdim. Ve rotamı psikoloji alanına çevirdim. Psikoloji alanında çalışmalarımı Aile Danışmanlığı teknikleri ile sürdürürken, bilinçaltı çalışmalarına ilgi duydum. Önce Sembol Dili ve Bilinçaltı Okuryazarlığı Eğitimi ve akabinde de Recall Healing eğitimlerimi tamamladım. Bu iki teknikle birlikte Aile Danışmanlığı alet çantamı daha da zenginleştirdim. “Her insan tektir ve özeldir.” anlayışıyla danışanlarımın ihtiyaçlarına göre heuristik çalışmayı anlamlı bulmaktayım.

Sertifikalarım

-Düzakın Psikoloji ve Atılım Üniversitesi Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası (Uygulamalı 450 Saat)
- Gebze Teknik Üniversitesi Onaylı Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Formatörlüğü ve Uygulayıcısı Sertifikası (Uygulamalı 420 Saat)
- Kocaeli Üniversitesi Onaylı Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifikası (Uygulamalı 200 Saat)
-Refik Korkmaz Onaylı Sembol Dili ve Bilinçaltı Okuryazarlığı Eğitmenlik ve Uygulayıcı Sertifikası (Uygulamalı 100 Saat)
- Üstat Dr. Gilbert Renaud Onaylı Recall Healing Uygulayıcı Sertifikası (Level 1-2-3)
- Gilbert Renaud PhD. Onaylı Recall Healing Çocuk Hastalıkları, Öğrenme Bozuklukları ve Davranış Problemleri Uygulayıcı Sertifikası

Genel olarak Recall Healing sisteminde kişinin gömülü duygularını, kararlarını ve inançlarını bilinç düzeyine çıkarabilecek doğru sorular sorulur, bu süreç genellikle bunlara bağlı olarak gelişmiş olabilecek fiziksel ya da psikolojik hastalığın ortadan kaldırılmasıyla sonuçlanır.

Çalışma Alanlarım

-    Evli Çiftler
-    Evlilik Öncesi Danışmanlık
-    Aynı evi paylaşan aile bireylerine danışmanlık
-    Sınava hazırlık sürecinde koçluk çalışmaları
-    Boşanma Danışmanlığı ve boşanma sürecinde çocuk
-    Aldatma, aldatılma süreçlerinde danışmanlık
-    Cinsel danışmanlık
-    Duygu odaklı fiziksel ve psikolojik hastalık çalışmaları
-    Bilinçaltı çalışmaları ile daha hızlı sonuç
-    Drama çalışmaları yetişkin ve çocuk-ergenlerde özgüven çalışmaları