Herkesin hayatında en belirleyici etken olan cinsel sağlık konusunda online olarak bilgi almak için Bulut Danışmanlığa başvuru yapabilirsiniz.

Cinsel Sağlık Nedir?

Fiziksel ve ruhsal açıdan cinsellik algısının sağlıklı bir şekilde oluşturulması ve yaşanması cinsel sağlık şeklinde tanımlanabilir. Çeşitli engellemeler nedeniyle sorun yaşandığında kişinin hayatı olumsuz etkilenebilir. Dolayısıyla hayati önemi olan bir durum söz konusudur.

Sağlıklı cinsel yaşam için fiziksel açıdan engellemeler olduğunda bu ayrıca bir konu olmakla beraber tıbbi açıdan bazı müdahaleler gerektirmektedir. Bunun dışında temel bilgi alımı, cinselliğe bakış açısında doğru bir süreç olması, korunma yöntemleri ve nasıl cinselliğin yaşandığı konularına yönelik online cinsel terapi alınabilir. Danışmanlarımız bu alanda gereken yetkinliğe sahip ve alanında sertifikalı kişilerden oluşmaktadır.

Cinsel Sağlık Ürünlerini Doğru Kullanmak

Kullanmak istediğiniz cinsel ürünler eczane üzerinden ve benzeri kurumsal yerlerden güvenli olduğunu bildiğiniz alanlardan alınmalıdır. Bu tür ürünlerden satın alırken bazı detaylara önem vermelisiniz. Bilgi alma amacıyla veya diğer nedenlerle online danışmanlarımız yönlendirme yapacaktır.

Cinsel Sorunlarla Baş Etmek

Cinsel sorunlarla baş etmek özel ve hassas bir konu olmasının yanında çok sayıda kişiyi ilgilendiren ve sosyal şartlara da ilgili olan bir durumdur. Doğru ve güvenli algıların oluşması genel olarak zor olduğu için, buna bir de fiziksel pürüzler eklenirse kişilerin hayatı daha da çekilmez hale gelebilmektedir.  Kadınlarda birleşememe, erkeklerde sertleşme olmaması gibi sorunlar çözülebilir özelliktedir. Yaygın bir toplumsal sorun olarak cinsel bilgisizlik, cinsellikle alakalı yeterince kendini keşfedemeden yanlış ilişkiler yaşama gibi sıralama yapılabilir. Bu tür sorunları çözerken doğru bakış açıları geliştirmek için kişiye özel bir terapi olanağı sunuyoruz.

Çocukluk Dönemi Sorunları Ve Cinsel Sağlık

Birçok kişi istemediği travmatik cinsel davranışlara aile içerisinde veya yakın çevresinde rastladığı için gençlik dönemi ve yetişkinlik süreci hazırda sorunlu şekilde başlamaktadır. Fark edilen sorunlara çözüm için online terapi talep edebilirsiniz. Yaşanan problemlerin ilerlememesi için olabilecek en hızlı şekilde çözüm odaklı bir bakış açısı geliştirilmelidir. Bu sorun çözümlerinde mutlaka aile veya bir yakın desteği olmalıdır. Bazı çocuklarda aile kaybı da depresyon kaynaklı cinsel davranışlarda sorunlara neden olabilir.


Vajinusmus

Vajinusmus

Vajinusmus

Erken Boşalma

Erken Boşalma

Erken Boşalma

Erektil Disfonksiyon

Erektil Disfonksiyon

Erektil Disfonksiyon

Evlilikte Cinsellik

Evlilikte Cinsellik

Evlilikte Cinsellik

Seks, Konuşulan Bir Şeydir ve Konuşulmalıdır

Seks, Konuşulan Bir Şeydir ve Konuşulmalıdır

Seks, Konuşulan Bir Şeydir ve Konuşulmalıdır

Golombok, Rust Cinsel Doyum Ölçeği

Rust Cinsel Doyum Ölçeği

Golombok – Rust cinsel doyum ölçeği bu süreçte isteklerin karşılanıp karşılanmadığını ölçmek adına hazırlanmış bir testtir.

Arizona Cinsel Yaşantılar Ölçeği

Arizona Cinsel Yaşantılar Ölçeği

Arizona cinsel yaşantılar ölçeği, hem kadın hem de erkek için ayrı ayrı modellenmiş ve tasarlanmış birkaç soruluk testtir

Erkeklerde Cinsel Sağlık, Erkek Cinsel Sağlığı

Erkek Cinsel Sağlığı

Erkek cinsel sağlığı online danışmanlık hizmetleri dileyen herkes için uygun bir zemin sağlar. Bu zeminde online platformdan hangi uzmanı seçerseniz bu şekilde ilerleme kaydedebilirsiniz.

Kadınlarda Cinsel Sağlık, Cinsel Sağlık Eğitimi, Kadınlarda Cinsel Sorunlar

Kadın Cinsel Sağlığı

Kadın cinsel sağlığı ruhsal ve fiziksel olarak cinsel birleşme isteğinin yerine gelmesi olarak düşünülebilir. Cinsel istek hem fiziksel hem de ruhsal bir bütünlük gerektiren özel bir histir.