Danışmanların yaşam kalitesini artırmaya yönelik planlar yapan kişilerdir. Kişinin farkındalığını anlayacak şekilde yaşamına büyük katkı sağlar.

Bireysel koçluk nedir? sorusu en çok merak edilen konulardan biridir. Kişinin seçimleri, davranışları ve farkındalığını gözlemleyerek üzerinde planlı bir şekilde çalışan uzmanlara denir. Temelde beceri gelişimi ile performansa odaklı çalışmaya yöneliktir. Aynı zamanda bireysel koçluk 3 temele ayrılır. Bunlar;

1.    Beceri gelişimi,
2.    Performans koçluğu,
3.    Gelişim koçluğu,

Beceri Gelişim Koçluğu Nedir?

Danışmanların özel becerilerini anlaması için etkili bir performans düzenleyen uzmandır. Kişinin başarısını desteklemesi için kullanılır. Aynı zamanda yaşam kalitesini artırmaya ve hayatları ile ilgili büyük değişimler yapmasına olanak sağlar.

Kişilerin kendilerine bakmayı unuttukları an da devreye girerek aslında yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını öğretmekteyiz. Bu sayede kişi kendi potansiyelini geliştirir.

Performans Koçluğu Nedir?

Kişinin karakterini ve rolünü arttırmaya yönelik çalışmaları destekleyen kişilerdir. Kişilerin kendi çözümlerini bulması, yaratıcılığının artması, gelişim alanlarına yönelik sorunluluklarının artması, hedeflerinin netleşmesi ve inanç kalıplarını ile değerlerini keşfeder.

Performans koçluğunda kendinizi adamanız gerekir. Bu süreçte hedefinize ışık tutarak güçlü adımlarla ilerlemelisiniz. Bu doğrultuda için bireysel koçluk nedir? sorusunun cevabını net bir şekilde belirtiyoruz

Gelişim Koçluğu Nedir?

Danışmanların kendisini geliştirmesi, düşünce kalitesini arttırmasını, duygusal zekanın yükseltmesini ve odağını koruyarak kişinin yaşam dengesini sağlamasına yardımcı olur.
Kişinin farkındalıklarını sahiplenmesine yönelik somut planlar oluşturulmaktadır. Seanslar ile birlikte kişinin tespit edeceği önerileri ve çözümlerin kökleri belirlenir ve bu aksiyonları hayata geçirmesi sağlanır.

Bireysel Koçluk Hizmetleri ve Kişiye Etkisi

Bireysel koçlar kişilerin farkındalık oluşturarak çözüm odaklı veya sonuç odaklı olmasına katkı sağlar. Kişinin motivasyonunu artırarak yaratıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda strateji ve ilhamı tetikleyerek değerler arasında köprü kurmanızı sağlar.

Sizlerle birlikte bir çalışma prensipleri oluşturmaktayız. Bunun için hedefleri belirlemek ve beklentileri konuşarak planlı çalışmalıyız. Tüm bu teknikler diğer koçluk uygulamaları içinde geçerlidir.

Unutmayın ki siz her şeyden değerlisiniz. Geleceğiniz için adım atarak kendinizi iyi yerlere taşıyabilirsiniz. Kendinizi dönüştürdükten sonra değer verdiğiniz alanlar da anlam kazanacaktır. Danışmanya hizmetimiz ile bireysel koçluk nedir? yazımızı okuyarak siz de kendinize değer katabilirsiniz.