Hepimiz aynaya baktığımızda bizi mutlu edecek bir fiziksel görünüm isteriz. Fazla kilolarımız hem beden hem de ruh sağlığımız için zararlıdır. Kolesterol, diyabet ve daha birçok sağlık sorununa neden oldukları gibi aynı zamanda kendimizi sevmenin de önüne set çekerler. Fazla kiloları yüzünden kendine güveni kırılan, depresyon yaşayan birçok insan var. Ancak bölgesel zayıflama cihazı ve uygulamaları ile fazla yağlarımızdan kurtulmak mümkün. Gelin bölgesel zayıflama nedir sorunuza cevap verelim.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, ameliyatsız zayıflamak için ideal bir yöntemdir. Bu yöntem ile genel olarak kilo vermek yerine vücudunuzun belli bölümlerinde birikmiş olan yağlara yönelik bir zayıflama uygulamasıdır. Diyet ya da spor çabasına girmeden bölgesel zayıflama cihazı yardımı ile fazla yağlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bölgesel zayıflama uygulamaları; basen, bacak, kol ve göbek gibi yağların kolayca depolandığı bölgeler için yapılabilir. Tek seans ya da birden çok seans ile gerçekleştirilen işlem sonucunda hayalinizdeki vücuda kavuşabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama İşlemi Nasıl Yapılır?

Her şeyden önce alanında uzman biri ile görüşmelisiniz. Diyetisyeninizden aldığınız destekle beraber ameliyatsız zayıflama için bölgesel zayıflama uygulamasına karar verebilirsiniz. Ardından sizin için ne uygun olan bölgesel zayıflama tekniğini bulmalısınız. Soğuk lipoliz, kavitasyon ve radyofrekans yöntemleri, ülkemizde yaygın olarak kullanılıyor. Soğuk lipoliz, ameliyatsız zayıflama için en iyi alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntem uygulanırken, vakum etkisi yaratan bir bölgesel zayıflama cihazı yağlı bölgelere yerleştirilir. Kan dolaşımı yavaşlatılıp yağ hücreleri dondurulur. Böylece tek seans ile bölgesel zayıflama gerçekleştirilir. İşlemin ardından yaklaşık bir ay içerisinde etkisi görülmeye başlanır. 4-5 ay sonra ise zayıflama işlemi tamamen gerçekleşir. Kavitasyon yönteminde ise bir el başlığı yardımıyla yağlı dokunun yoğun olduğu bölgeye yüksek frekanslı ses dalgaları verilir. Frekanslar, yağ hücrelerinin duvarlarını yıkarak yakılıp vücuttan atılmalarını kolaylaştırır. Seans sayısı kişiden kişiye değişebilmekle beraber 6 ila 10 seans arası sürer. Radyofrekans siteminde de incelmesi hedeflenen bölgeye ısı uygulanarak yağ moleküllerinin harekete geçmesi sağlanır. 10 seans uygulanarak başarılı bir şekilde istenen görünüme kavuşulur.