Boşanmış çiftlere koçluk hizmeti almak üzere Bulut Danışmanlık platformumuzu kullanabilirsiniz. Çözüm odaklı bir bakış açısıyla sizlere hizmet veren uzman ekibe sahibiz.

Boşanmış Çiftlere Koçluk Nedir?

Boşanmak, evliliğin sonlanması anlamına gelir ve kurumsal açıdan ve manevi anlamda birtakım değişiklikleri de beraberinde getirir. Evlilik hem duygusal hem de ekonomik yönü olan bir birlikteliği ifade eder. Bu birlikteliğin sonlanması durumunda yeni düzen kurmak, farklılıklarla mücadele etmek, travmaları atlatmak açısından bir desteğe ihtiyaç olabilir.

Boşanan çiftlerde yaygın görülen sorunlardan biri depresyondur. Hayat boyu devam etmesi amacıyla başlanılan bir ilişkinin beklenmedik şekilde sonlanması ve verilen sözlerin yerine gelmemesi, derin hayal kırıklıkları çeşitli düzeylerde depresyona neden olabilir.  Dolayısıyla evliliği sonlandıran kişiler mutlaka duygularını açıkça paylaşacağı biir ortam bularak çözüm odaklı şekilde ruhsal durumunu iyileştirmek için uğraşmalıdır.

Boşanma Ardından Terapi Almak Ne Fayda Sağlar

İnternette online boşanma danışmanı arayanlara bu anlamda kolaylık sağlayan bir zemin sunuyoruz. Boşanma ardından terapi almak, kendinize yeni bir yön belirlemeniz ve yıkıntılı duygularınızı atlatmak için kolaylık sağlar. Kendinizi değersiz hissediyorsanız ve bu gereksiz boyutlardaysa yeni bir yön çizmeniz zorlaşacaktır. Bu nedenle öncelikle doğru açıdan bakarak ilerleme amaçlamalısınız. Birçok kişi doğru bakış açısını bulamadığı için var olan sorunlar daha da çoğalmaktadır. Fakat gereksiz yüklerinizin azalacağı bir terapi almak zor durumlar kolay şekilde kabul etmenizde etkili olur.

Boşanmak Her Zaman Kötü Müdür?

Boşanmak bazı hallerde evliliğin sorunsuz şekilde sonlanması için tek yol olabilir. Özellikle şiddet eğilimi olan kişilerde aile içi şiddete ve fiziksel ruhsal zararı engellemeye yönelik gereken bir durum olabilir.  Boşanan kişilerin hangi nedenle bunu yaptıkları önem kazandığı için öznel bir değerlendirme söz konusu olacaktır. Psikologlarımız uzmanlık alanları kapsamında size gereken desteği vermektedir.  Boşanmak konusunda kararsız kaldığınızda da soru ve görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Boşanan Çiftlerin Çocukları

Boşandıktan sonra çocuklar en çok zarar görenler arasındadır. Ayrılan anne baba ardından çocukların durumla kolay baş etmesini sağlamak için online psikolojik danışmanlık ekibimize başvuru yapabilirsiniz. Gün içinde dilediğiniz anda uygun uzmanlarımızla çocuğunuzu görüştürebilirsiniz.