Büşra TAŞKESENKlinik Psikolog

Büşra TAŞKESEN

Klinik PsikologOrta Doğu Teknik Üniversitesini başarı ile tamamladıktan sonra  Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ‘da geçici koruma statüsündeki mülteciler ile  psikolog olarak çalışmıştır. Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığında Kadının Statüsü, bedensel ve zihinsel engelli bireylerin topluma kazandırılması ve korunması alanlarında çalışmalar yürütmüştür.

Aile Bakanlığı Okul Destek ve Sosyal Uyum Projesi kapsamında SHM koordinatörü olarak görev alarak sosyo ekonomik güçlük yaşayan çocuk ve ergenlerin akranları ile eşit şartlarda yetişebilmeleri için çeşitli çalışmalar yürütmüştür.

Lisans eğitimi sırasında, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi kapalı servisinde zorunlu staj kapsamında; Psikoz Hastaları ile Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gönüllü staj kapsamında; Nervoz Hastaları ile çalışmıştır.

İbni Haldun Üniveritesi Klinik Psikoloji Yüksek lisans eğitimini tamamlamış Psikoterapi Uygulama ve Araştırma merkezinde BDT ve ACT ekollerinde danışan takibi yapmıştır. Şu anda  Bulut Danışmanlıkta yüz yüze ve online danışan görmektedir.

Eğitim

İBN HALDUN ÜNİVERSİTESİ (Klinik Psikoloji)
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Psikoloji

Uyguladığı Terapi Ekolleri:

Bilişsel Davranışçı Terapi
Kabul Kararlılık Terapisi
Dialektik Davranışçı Terapi
Çocukluk Çağı Tramvaları Protokülü

Uzmanlık Alanları:

Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kişiler Arası İletişim Sorunları, Panik Bozukluk, Öfke Kontrolü, Depresif Bozukluklar, Mutsuzluk, Performans Kaygısı, Sosyal Fobi, İlişki ve İletişim Problemler, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Çocukluk Çağı Tramvaları, Obsessif Kompulsif Bozukluk, Dissossiyatif Kimlik Bozukluğu, Uyku Bozuklukları.