Bütünüyle sağlıklı bir cinsel yaşam herkesin hakkıdır. Cinsel sağlık tedavi amacıyla Bulut Danışmanlığa online başvuru yapabilirsiniz.

Erkeklerde Cinsel Sağlık Nedir?

Ruhsal ve fiziksel açıdan erkeklerde cinsel sağlık bütünlüğünü kazanmak son derece önemlidir. Vücudun kendi olağan halinde gelişimini tamamlarken cinsel sağlık açısından sorun yaşaması farklı etkenlere bağlı şekilde görülebilir. Fiziksel olarak yaşanan sorunlarda tıbbi müdahalelerle çözüme ulaşılabilmektedir. Örneğin cinsel organda görülen virüsler, organ yapısındaki hasarlar, siğiller vs. bu kapsama alınabilir.

Ruhsal açıdan erkek cinsel sağlığı çocukluk dönemi, ergenlik ve yetişkinlik ile bulunulan durumla doğrudan alakalıdır. Bazı hallerde, özellikle kişi kendini savunmada hissettiği dönemlerde cinsel anlamda bütünsel bir his olmaması olağan bir durumdur. Bu açıdan kendi hislerinizi dışarıdan görmek ve farklı bakış açıları geliştirerek yeni bir düşünce yapısı oluşturmak önem kazanır.

Erkek Cinsel Sağlık Danışmanlık

Erkek cinsel sağlığı online danışmanlık hizmetleri dileyen herkes için uygun bir zemin sağlar. Bu zeminde online platformdan hangi uzmanı seçerseniz bu şekilde ilerleme kaydedebilirsiniz. Cinsel sorunlarınızın çözülebilmesi için bu sorunun öncelikle sizin bir parçanız olduğunu ve bütününüz anlamına gelmediğini bilmelisiniz. Cinsellik insandaki bir parçadır ve önemlidir. Fakat çok geniş bir kesim gerçekten sağlıklı bir cinsel hayattan mahrum kalmaktadır.

Cinsel sorunların nedenleri kişinin yaşam alanı yanında toplumsal, ekonomik, siyasi koşullara göre değişmektedir. Örneğin savaş dönemini yaşayan kişilerde uzun süre cinsellik arayışı olmayabilir. Askerde yakın arkadaşı zarar gören kişilerde de bu gibi sorunlara rastlanabilir. Aile içi istismara uğrayan erkeklerde cinsel isteksizlik ve sertleşme problemleri olabilir.

Oluşan sorunlarda online başvuru yaparak ilerleme için adım atmış ve düzelme başlangıcını hızlıca sağlamış olursunuz.

Kadınla Birleşme Korkusu

Erkek cinsel sorunların çözümü geniş kapsamlı bir konudur ve kişiden kişiye değiştiği için çözüm süreçleri de değişkendir. Cinsel birleşmeyi bir kadınla yapamamak birçok etkene bağlı olabilir.

Kadın vajinasına girince orada cinsel organa zarar geleceği korkusu, cinsel hislerde kendini değersiz hissetme, depresyon ve yoğun anksiyete, sertleşme sorunları ve cinsel isteksizlik oluşturabilir.  Bu gibi hallerde yaşanan rahatsızlık hissini gidermek için Bulut Danışmanlığa başvuru yapabilirsiniz.