Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

DEHB olarak kısaltılan Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, semptomları Dikkatsizlik, Hiperaktivite ve Dürtüsellik olmak üzere 3 genel kategoriye ayrılan nörolojik bir hastalıktır.

Doktorunuz hiperaktivite ve dikkat eksikliği tanısı koydu ise artık önemsemeniz gereken bir durumla karşı karşıyasınız demektir. Kendinize veya çocuğunuza yakıştıramadığınız bu tanıyı yok sayamazsınız. Ancak bu tanının sağlıklı olduğundan emin olmanız da oldukça önemlidir. Bu nedenle bir başka doktora daha görünerek teyit ettirmeniz, bir uzman görüşü daha almanız iyi olabilir.

MOXO Dikkat Testi, Dikkatsizlik, dikkat eksikliği, hiperaktivite, çeldirici sistemi

Moxo Dikkat Testi Nedir?

Moxo Dikkat Testi, sahip olduğu Çeldirici Sistemi ve tabiki tanıtım yatırımı ile dikkat eksikliği ve hiperaktivite düzeyinizi ölçmede piyasada bilinen en başarılı testlerden bir tanesidir.

Moxo dikkat testi sadece çocuklara uygulanmaz veya sadece çocuklar için değildir. 6 yaş ve üzeri herkese uygulanabilen bir performans ölçüm sistemidir.

Dikkatsizlik, kimi zaman kişin kendi eksikliği kimi zamanda sağlıktaki bir problem nedeniyle oluşmaktadır. Özellikle bu durumun sürekli olarak tekrar ettiği dönemlerde birkaç test gerekecektir. Bu aşamada MOXO dikkat testine tâbi tutulmanız gerekebilir. Süreç içerisinde yetişkinler ve çocuklar iki grupta incelenmektedir. Bununla birlikte oldukça çeşitli imkânlar devreye girmekte ve büyük olanaklar ortaya çıkmaktadır. Yetişkinlerde olan dikkat dağınıklıkları, genelde farklı düşünceler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında küçük yaşlarda meydana gelen sorunlar, sağlık açısından önemli problemler oluşturabilir.

MOXO Dikkat Testi Nasıl Yapılır?

Dikkat testleri sırasında bilgisayar ortamından birtakım çeldirici görselle ya da sesler verilir. Bu süreçte kişinin verdiği cevaplardaki değişim ve afallama durumu tespit edilir. Bu süreçte ölçeklerin belirli dereceleri vardır. Buna bakarak en doğru kararı vermek mümkün olacaktır. Özellikle çocuklarda meydana gelen dikkatsizlik sorunları teknoloji, sağlık ya da önemsememe nedenleriyle meydana gelebilir. Bu süreçte gerekli olan işlemler uygulanır. Böylece hayatımızda oldukça önemli bir sorun olarak bulunan dikkat dağınıklığı, en iyi şekilde çözümlenecektir.

MOXO Dikkat Testleri Kimlere Uygulanır?

Bu tür testler, 6 yaşını doldurmuş çocuk ya da yetişkin bireylere uygulanır. Özellikle çocukluk dönemindeki bu tür sorunlar, ilerleyen yaşlara etki edebilir. Bunun önlenmesi adına birtakım tedbirlerin alınması oldukça gerekli bir durumdur. Test oldukça kısa bir sürede tamamlanmakla birlikte yerişinkilerde genel olarak 18 dakika gibi bir süreci kapsar. Çocuklardaysa bu süre 15 dakikaya inmektedir. Birçok dikkat dağıtıcı öğenin kullanıldığı bu tür işlemler sırasında, çocuğun ya da kişinin durumu tespit edilip yönlendirmeler yapılabilir.

Test Sürecinde Neler Yapılır?

Test işlemi genel olarak bilgisayar ortamında uygulanmaktadır. Bu süreçte kişilerin ya da çocukların, tek bir nokta odaklamamaları sağlanacaktır. Bu sayede çeşitli ekipmanlarla yapılan dikkat dağıtımlarına verdikleri tepkiler en doğru şekilde tespit edilebilir. Dikkat dağınıklığı hem yetişkinler hem de çocuklar için büyük bir problemdir. Özellikle çocuklarda eğitim görme hususunda sıkıntılar ortaya çıkarmakta, yetişkinlerdeyse iş hayatını büyük ölçüde etkilemektedir. Yapılan işlemler sayesinde sorun tespit edilecek ve çözümü sağlanabilir duruma gelecektir.

Moxo testi yaptırmanın önemine ikna olduktan sonra gelen ikinci en önemli soru da Moxo testi kaç TL? oluyor. Fiyatlar zamanla güncellendiği için burada bir fiyat belirtmek yanıltıcı olacaktır. Bu nedenle Moxo testi yaptırabileceğiniz bir merkezle iletişime geçmek daha doğru olacaktır. Ancak hiç bir ücret sağlığınızı geri plana atmanıza engel olmamalıdır. Bu noktada Moxo Dikkat Testi Yaptıranların Yorumları da sizlere fikir verecektir.