Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci koçluğu, bir öğrencinin eğitim ve öğretim süreci içerisinde yaşamış olduğu zorlukları kolayca aşabilmek, gelecek açısından da yol gösterme amacı taşıyan bir öğrenci destek hizmetidir. Bir eğitim kurumunda varlığını devam ettiren öğrencilerin ihtiyaçları olan danışmanlığı sağlamak üzere online koçluk hizmetleri alınabilir. Öğrencilik hayatıyla alakalı gereksinimler ve yaşanan zorluklar merkezinde bir çözüme ulaşmak amaçlanır. Yön verilmesi dışında psikolojik çözümlerde ve başarıyı engelleyen durumlara yönelik çalışmalarda taleplerinizi iletebilirsiniz. Bu alanda uzman ekibimiz yaş grupları ve eğitim türlerine göre hizmet vermektedir.

Öğrenci koçluğu hizmeti aldığınızda öğrencideki tıkanan alanları çözüme ulaştırmak üzere adım atılmış olur. Online öğrenci koçu görüşmesi yapıldığında öğrenciye doğru bir yön verilerek kendi durumu kapsamında ayrıntılı inceleme yapılmaktadır.

Öğrenci Başarısını Artıran Yöntemler

Başarılı bir öğrencilik hayatı geçirmek için bazı teknikleri ve psikolojik açıdan gereksinimleri elde etmiş olmak gerekmektedir.  Sistemin getirileri ile bireysel olarak öğrencilerin nasıl bir yol çizmesi gerektiği düzeni oturmamış eğitim sistemlerinde zor olsa da düzenli çalışma ile istenen sonuçlar elde edilebilmektedir.

•    Yüksek puan alarak sorunsuz sınıf geçmek
•    Sınavlarda formata uygun şekilde başarı sağlamak
•    Manevi açıdan başarısız olunan durumlarda avantaj sağlamak
•    Arkadaşlık bağlarını doğru ve yerinde oluşturabilmek
•    Öğretmen ve kurumla olan bağlarda zarar veren durumlara girmemek gibi detaylar iyi bir öğrencilik hayatı için kriterlerden bazılarıdır.

İnternetten Eğitimde Yüksek Verim Almak

Uzaktan eğitimin yaygınlaştığı dönemlerde internetten eğitim verimi için bazı teknikler kullanılmalıdır. Ekrandan öğrenilen bilgilerle gerçek hayatta öğrenilen bilgiler aynı olmayacağı için pekiştirme aşamaları ekstra önem kazanır. Öğrendiğiniz bilgilerle ilgili sorularınız varsa bunu aktaracağınız bir zemin olmalı ve araştırmalarınızı yapmalısınız.

Videolu içeriklerden öğrenilen bilgilerle alakalı gerekli hallerde destek sağlanmalıdır. Bu açıdan öğrencinin yanındaki arkadaşları veya ebeveynleri de önemli başka bir konudur.

Sınavlara Hazırlıkta Stres Kontrolü

Stres kontrolü en zorlu durumlardan birine işaret etmekte ve sınavlarda kötü puanlamaya neden olabilmektedir.  Sınavda stres kontrolü için kendinize olan güveninizi artırmanız için ve nefes kontrolü yapmanız için destek alabilirsiniz. Öğrenci koçu online platform üzerinden gereken yönlendirmeler de yapılmaktadır. Kurumsal düzeyde çalışmalarımız geniş kapsamda sürdürülmektedir. Belli başlı nedenlere odaklanarak çözümü sağlamaktayız.