Psikolog

Yaşadığımız dünya ve yozlaşan toplum her birimizi strese daha meyilli insanlar haline getirdi. Günümüzde her şeye erişimimiz daha kolay ve hızlı, bu nedenle de maddi ve manevi her şeyi daha kısa sürede tüketiyoruz. Tükettikçe yeni arayışlara giriyoruz ve sonuç yine aynı oluyor. Bu kısır döngünün hız kazanması ise psikolojimiz üzerinde olumsuz etkilere neden oluyor. Ne yazık ki her birimiz daha kolay sinirlenen, duygu durumu daha hızlı değişen, tahammülü iyice azalmış insanlar olduk. Bunların yanı sıra daha ağır psikolojik sorunlar yaşayanlarımız da var. Ağır travmalar yaşayan, yaşadığı travmaları atlatamayan, bazı sorunları saplantı haline getirip kafalarından atamayan, sürekli depresif ruh halinden kurtulamayan ve daha niceleri…
Çoğu zaman yaşadığımız psikolojik sorunların üstesinden gelebildiğimiz yanılgısına düşeriz. Oysa yaptığımız sadece bu sorunları bastırmaktır. Çözüme ulaşmak için ise genellikle uzman psikolog yardımına ihtiyaç duyarız.

Online Psikolog Nedir?

Online psikolog, verdiği psikolojik danışmanlık hizmetini danışanlarına internet aracılığı ile sanal ortamdan sağlayan psikologdur. Son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ve hayatlarımızın daha esnek hale gelmesi ile online psikolog sayısı da artış gösterdi. Web sitemiz üzerinden online psikolog arkadaşlarımıza erişebilir, ihtiyaç duyduğunuz psikolojik danışmanlık hizmetine erişebilirsiniz.

Neden Online Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Son yıllarda internetin yaygınlaşmasının hız kazanması ile aktif internet kullanıcısının sayısının artması, tüm sektörleri online hizmetler vermeye yönlendirdi. Online hizmetler bizlere hem zaman hem de maliyet faydası sağlayan hizmetlerdir. Online psikolojik danışmanlık ise profesyonel ruh sağlığı hizmetlerinin internet üzerinden sunulduğu yeni bir danışmanlık yöntemidir. Bir psikolog ile görüşmek için onun ofisine gitmenize gerek olmadan yalnızca birkaç tık ile online psikolojik danışmanlık hizmetine erişebilirsiniz. İş yoğunluğunuzdan psikoterapi seanslarına zaman ayıramıyorsanız, yüz yüze yapılan seanslarda iletişim kurmakta zorlanıyorsanız ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa, yaşadığınız yerde yakınlarda bir psikolog yoksa ya da yurtdışında yaşayıp dil problemleri nedeni ile bir psikologdan yardım alamıyorsanız online psikolog ile görüşmek sizin için çok iyi bir tercih olabilir. Evinizde koltuğunuzda telefondan ya da bilgisayarın başından kolaylıkla psikoterapi alabilirsiniz.