Cinsellik, birçok yönden insan yaşamını tetikleyen bir faktördür. Bu aşamada partnerler arasındaki uyum ve isteklerin karşılanması oldukça önemlidir. İyi bir cinsel yaşam herhangi bir sağlık sorununun olmaması sayesinde ortaya çıkar. Bununla birlikte cinsel birleşim sırasında isteklerinizin karşılanmamasına sebep olan tüm faktörler için uzman hekimlere başvurulmalıdır. Golombok – Rust cinsel doyum ölçeği bu süreçte isteklerin karşılanıp karşılanmadığını ölçmek adına hazırlanmış bir testtir. Test içerisinde sorulan soruların cevaplanması sonucu çeşitli puanlama yapılır.

Test İçeriği Nedir?

Test 28 sorudan oluşmakta olup, hem kadınlar hem de erkekler için birtakım sorular mevcuttur. Bu aşamada bazı sorular ortak olsa da, birçok erkeğin ortak sorunu olan erken boşalma ve diğer rahatsızlıklar, kadınlardaysa vajinismus hakkında sorular mevcuttur. Bu testler içerisinde hem erkeklerin hem de kadınların yedi aynı soruyu cevaplaması istenir. Test sonucunda yapılan puanlamaya göre durumunuz belirlenmektedir. Alt ve üst kategori olarak belirlenen durumunuz sonucunda destek almanız gerekebilir. Bu sayede daha iyi bir birlikteliğe kavuşursunuz.

Bireyler İçin Cinsel İlişki Ne İfade Ediyor?

Birçok yönden hayatın bir parçası konumunda yer alan cinsellik, çeşitli toplumlar, psikolojik yönlendirmeler ve fiziki ihtiyaçlar doğrultusunda çağımızda birçok konunun ele alınmasını sağlamıştır. Bu konuda ölçekler, çeşitli testler ve araştırmalar gerçekleştirilmiştir. Özellikle bireylerin cinsel birleşimden aldıkları haz oranları değişiklik göstermektedir. Partnerler arasında meydana gelen bu tür sorunlar büyük sıkıntılara yol açmaktadır. Bu nedenle gerekli testler ve ölçekler denemelidir. Golombok – Rust bunlardan birisi olup, sonucuna göre gerekli uzman desteğini almanız fayda sağlayacaktır.

Partnerlerin Cinselliğe Yaklaşımı?

Biyolojik sebeplerle cinsel birleşimler günümüzde zaruri ihtiyaçlardan birisi konumundadır. Özellikle neslini devam ettirmek isteyen her birey için üreme yöntemi olan bu durum, çeşitli süreçleri de beraberinde getirir. Cinsel birleşim sırasında meydana gelen ağrıların veya isteksizlik durumlarının tespit edilmesi önemlidir. Golombok – Rust testi sayesinde sorunlara en iyi şekilde ulaşacak ve çözüm sürecini başlatacaksınız. Bu sayede düzenli bir cinsel birlikteliğe sahip olacak ve her iki partnerin de memnun kalmasını destekleyeceksiniz.