Herkes fiziğinin güzel bir görünüme sahip olmasını ister. Güzel bir fizik, iyi hissetmemizi de sağlar. Birçoğumuzun bacak, göbek ve kol bölgelerindeki fazla yağlar ile başı dertte. Kimilerimiz spora düzenli vakit ayıramıyoruz, kimilerimizin diyet yapmak için uygun bir hayatı yok. Çeşitli sebeplerden dolayı yağlarını eritemeyenler için teknolojinin bizlere sunduğu harika bir yöntem var: Soğuk lipoliz. Bölgesel zayıflamayı hedefleyenler için soğuk lipoliz pratik ve etkili bir uygulama. Günümüzde birçok güzellik ve sağlık merkezi tarafından soğuk lipoliz yöntemi başarı ile uygulanıyor.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz işlemi, istenilen bölgedeki yağların bir cihaz aracılığı ile dondurulmasıdır. Bu yöntem, bölgesel incelme alanındaki en teknolojik ve en verimli uygulamadır. FDA onaylı bu işlem, birçok güzellik merkezinde yaygın olarak uygulanıyor. İşlemin ardından belli bir süreç sonra bir ila iki beden arası zayıflama gerçekleşiyor.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz işlemi ilk olarak vücuttaki yağların yığılmış olup kötü görüntüye sebep olan bölgelerin tespiti ile başlanır. Daha sonra bu bölgelere cihazın kullanımını kolaylaştıran ve cildi koruyan özel bir mendil konulur, mendilin üzerine cihaz yerleştirilir. Kullanılan mendiller, cihazın uygulayacağı -10 derece nedeniyle ciltte soğuk yanığı oluşmasını önler. Cihazla yağ hücrelerinin dondurulması işlemi yaklaşık bir saat sürer. Yaklaşık üç haftada bir, böyle bir saatlik seans uygulanır. İşlemden sonra günde en az iki litre su içmek gerekir. Çünkü soğuk lipoliz yöntemi ile dondurulan yağlar parçalanarak vücuttan idrarla atılır. Böylece kısa sürede vücut istenilen şekle kavuşur.

Soğuk Lipoliz Fiyatları

Türkiye’nin çoğu ilinde güzellik ve sağlık merkezleri bölgesel zayıflama için soğuk lipoliz yöntemini uyguluyor. Ancak soğuk lipoliz fiyatları bölgelere göre farklılık gösteriyor. Küçük şehirllerde soğuk lipoliz fiyatları daha uygun olurken; İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde biraz daha yüksek olabiliyor. Bize kalırsa, sağlığınız ve güzelliğiniz için tercih edeceğiniz her işlemde önceliğinizin uygun fiyat değil aldığınız hizmetin verdiğiniz paraya değecek olmasıdır. Bu nedenle web sitemiz üzerinden bir diyetisyene danışarak zayıflama için bu yolu tercih edip etmeyeceğinize karar verebilirsiniz.