Ailelere Koçluk

Aile Koçluğu danışmanlık hizmeti veren Bulut Danışmanlık "Okul Evde Başlar" programı ile ailelere yönelik çalışmalar sunmaktadır. Bu sayede ebeveynlerin çocuklarını iyi bir şekilde yetiştirmesini hedefliyoruz.

Çocukların gelişimine katkı sağlayan anne ve babanın aile koçluk hizmeti alarak gelişim programına katılması doğru eğitim konusunda avantaj sağlar. Türkiye de aile ve çocuk psikolojisi alanında hizmet veren merkez sayısı azdır. Bulut Danışmanlığın öncülük ettiği ailelere koçluk hizmetimiz ile bireylere tüm gelişimine olanak sağlıyoruz.

Ailelere koçluk (anne, baba ve çocuk) gelişimleri için önemli bir programdır. Bu program sayesinde aileler düşüncelerini, davranışlarını ve duygularını kontrol etmeye yönelik danışmanlık modelidir. Çocuklarınızın gelişmesinde önemli rolü olan aile koçluğu, çocukların dünyasında empatinin gelişmesini sağlar.

Sağlıklı ebeveynler daha huzurlu ve mutlu olmanın yanı sıra geleceği daha iyi planlar. Aynı zamanda çözüm önerileri ile danışmanlarımızın yaşamlarına katkı sayıyoruz.

Ailelere Koçluk Programına Kimler Katılabilir?

Bu programa ilgi duyan anne, baba, öğretmen, uzman, doktor kısacası herkes katılabilir. Bu programda okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite de okuyan ve her yaşa sahip aile bireyleri kendilerini geliştirerek çocuklarına katkı sağlamayı hedeflemektedir. Aynı zamanda eğitimle ilgili CV' nizde bu eğitimi belirterek katkı sağlayabilirsiniz.

Aile Koçluğu Ne İşe Yarar?

Aile koçluğunun ne işe yaradığını merak eden anne ve babalara, çocuklarını her konuda gelişime açık tutmak için verilen bir danışmanlık hizmeti olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarınızın çocuk olmasına izin vermek, iç dünyalarında kendilerini ifade etmelerine ve çocuklarını mutlu bireyler olarak yetiştirmelerine olanak sağlar.

Mutlu anne ile babanın çocukları da mutlu olur. Özgüvenli ve değer yaratan bireyler için gerçekleştiren hizmettir. Olumlu bakış açısı ile mutlu yaşamı hedeflenmektedir.

Aile Koçluğunun Önceliği Nedir?

Bu danışmanlık hizmeti ile öncelik anne ve babanın kendi farkındalığını farketmesi, çözüm odaklı olması, gelişimleri ve iletişimleri ile çocuklarınıza çalışma süreci oluşturacaksınız. Sağlıklı bir ilişki kurmak aile koçluğunun öncelik kavramlarından biridir. Karşılıklı kabullenme, saygı, sevgi, iletişim ve anlayış kavranmalarını öğretir.

Aile koçluk danışmanlığı ile geleceğinize yatırım yapmalısınız. Değerlerinizi geliştirerek becerilerinizi kazanın. Sizde bu programa katılarak kendi farkındalığınızı hissedeceksiniz.